Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Asfalt do wymiany. Przez błąd technologiczny

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 10:58 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Po pięciu latach nowa nawierzchnia drogi wojewódzkiej 786 już jest do wymiany. Niemałe problemy spotkamy na jej odcinku między Łopusznem a Włoszczową, gdzie w trzech fragmentach asfalt został zerwany i układany jest na nowo. W Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkim dowiedzieliśmy się, że roboty odbywają się w ramach napraw gwarancyjnych, do których wezwany został wykonawca inwestycji oddanej do użytku w 2013 roku.

Zastępca dyrektora ŚZDW Karol Rożek poinformował, że najprawdopodobniej popełniono błąd technologiczny podczas robót związanych wykonywaniem mieszanki mineralno-emulsyjnej przez co nawierzchnia drogi wojewódzkiej 786 popękała. - Zobowiązaliśmy wykonawcę do napraw. Wcześniej przeprowadziliśmy analizy, badania kontrolne, z których wynikło, że usterki pojawiły się w wyniku niedostatecznego wymieszania materiałów – mówił Karol Rożek.

W miejscach, gdzie wykonywane są naprawy ruch odbywa się wahadłowo. Słuchacz Radia eM Kielce zasygnalizował, że przez utrudnienia podróż od Włoszczowy do Kielc może wydłużyć się o około pół godziny.

Odcinek, na którym pojawiły się pęknięcia wybudowało Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Naprawę gwarancyjną wykonuje firma Drog-Bud z okolic Częstochowy, czyli lider inwestycji. Prace powinny zakończyć się do 15 września.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO