Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

140 tysięcy złotych na doposażenie ochotniczych straży. Bieliny z ministerialnym wsparciem

środa, 28 marca 2018 12:45 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Gmina Bieliny pozyskała niespełna 140 tys. złotych na zakup wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 28 marca w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podpisanie umów z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek oraz przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dotacja zostanie przeznaczona na zakup sprzętu i elementów wyposażenia, zgodnie z  zapotrzebowaniem jednostek OSP. Będą to m.in. zestawy do ratownictwa technicznego i medycznego, zestawy hydrauliczne, deska ortopedyczna, defibrylatory AED.

Jednostki OSP z terenu gminy Bieliny czynnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz użytkowników dróg. Każdego roku uczestniczą w kilkudziesięciu akcjach o różnym charakterze (pożary, zdarzenia drogowe, podtopienia, zabezpieczenia itp.) Zaangażowanie strażaków ochotników jest znaczącym wsparciem dla jednostek zawodowych, dlatego ilość i jakość sprzętu, jakim dysponują, odgrywa ważną rolę w procesie ratowania życia, zdrowia i mienia. Jednostki OSP często jako pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia, toteż w wielu przypadkach od ich wyposażenia gaśniczego, medycznego i hydraulicznego zależy przebieg akcji.

Zakup elementów wyposażenia dla jednostek OSP przyczyni się do zwiększenia mobilności i możliwości strażaków ochotników.  Doposażenie jednostek w brakujący sprzęt podniesie jakość oraz efektywność niesionej pomocy. Przyznana dotacja stanowi 99 proc. całkowitych kosztów projektu. Jego realizacja odbędzie się w tym roku.

Źródło: UG Bieliny

Oprac. Piotr Wójcik

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO