Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Na Święty Krzyż pojedziemy za darmo. Pierwsze kursy od kwietnia
autor
Michał Łosiak
2019.11.22 12:17

Osiem darmowych połączeń weekendowych między Kielcami a Świętym Krzyżem chce uruchomić od kwietnia przyszłego Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. – To dla nas zaszczyt, że możemy przyczynić się do tak wspaniałej inicjatywy – mówi Radiu eM Kielce Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa.

Planowane rozwiązanie to efekt przedwstępnego porozumienia między samorządem województwa, gminami Bieliny, Nowa Słupia i Górno oraz superiorem klasztoru Misjonarzy Oblatów, ojcem Marianem Puchałą. – Połączenia ruszyłyby od kwietnia, aż do momentu wyłonienia operatora w ramach uruchomienia nowych linii publicznych, w tym tej na Święty Krzyż. Mówimy o jesieni przyszłego roku – tłumaczy Mariusz Gosek.

Po cztery połączenia działałyby w sobotę i niedzielę. – Kiedy zostanie oddany do użytku nowy dworzec PKS w Kielcach, autobusy będą odjeżdżały właśnie stamtąd. Pojazd zostanie oklejony emblematami kojarzącymi się ze Świętym Krzyżem. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do lepszego poznania tego miejsca przez mieszkańców naszego regionu – dodaje Gosek.

 W prowadzonych w Urzędzie Marszałkowskim rozmowach uczestniczyli także wiceprezydent Kielc Arkadiusz Kubiec i Barbara Damian, p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach. Linia ma być finansowana przez samorząd województwa świętokrzyskiego.

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,68
ON
6,09
LPG
3,29
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ