Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Rubens pyta: „Wszystko OK?”

środa, 23 marca 2022 09:03 / Autor: Michał Sierlecki
Rubens pyta: „Wszystko OK?”
Rubens pyta: „Wszystko OK?”
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow jako gitarzysta. Jest współtwórcą wielu polskich hitów. Występował także z Vito Bambino, Dawidem Podsiadło, Królem oraz Igo. Na naszej antenie możecie już usłyszeć utwór "Wszystko OK?" inspirowany ostatnimi przeżyciami artysty związanymi z pandemią.

Debiutancki singiel Rubensa to nie tylko męskie granie, ale także zapis męskich przeżyć…

Podczas pandemii, gdzie wstrzymano koncerty, Rubens zaszył się w swoim domowym studio i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, był to dla niego sposób ucieczki od wszechogarniającego chaosu spowodowanego przez pandemię. Stworzył materiał niebanalny i alternatywny z naleciałościami Arctic Monkeys, Tame Impala, czy ukochanego Radiohead.

Do momentu premiery singla „Wszystko OK?” w zasadzie nikt nie słyszał wokalu Piotrka. Nawet bliscy znajomi. Utwór ten, to pierwsza zapowiedź jego debiutanckiego mini-albumu – „Wynoszę się”, która ukaże się już 8 kwietnia. Rubens to self-made man z krwi i kości. Wszystkie piosenki które trafią na mini-album zostały napisane, skomponowane i wyprodukowane przez niego samego. Piotrek nagrał każdą partię utworu samodzielnie z wyjątkiem bębnów - do tej roli zaprosił swoich dobrych znajomych - Michała Bryndala i Harry’ego.

Wraz z utworem ukazał się, zrealizowany na taśmie 16mm, teledysk w reżyserii Heleny Ganjalyan i Bartosza Szpaka – laureatów Grand Prix Papaya Young Directors 2020. Choć ta oszczędna w środkach historia przedstawia relację damsko-męską oraz swoiste rozliczenie z przeszłością, to pod tekstem utworu kryje się uniwersalna historia o trosce do drugiego człowieka. Kogoś bardzo bliskiego, kogo nie mamy w zasięgu ręki…

 

źródło: Sony Music Entertainment Poland

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO