Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Natalia Kukulska - "MTV Unplugged"

poniedziałek, 14 marca 2022 11:06 / Autor: Michał Sierlecki
Natalia Kukulska - "MTV Unplugged"
Natalia Kukulska - "MTV Unplugged"
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Koncerty "MTV Unplugged" to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80., przez dekady gromadził topowych artystów, którzy swoje utwory prezentowali "bez prądu". Do listy takich wykonawców jak m.in. Mariah Carey, Alicia Keys, Eric Clapton czy - z rodzimego rynku muzycznego - Kayah, Hey, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski dołączyła Natalia Kukulska.

Swój rok jubileuszowy - 25 lat od premiery "dorosłego” debiutu, którym był album „Światło” - wokalistka zakończyła na deskach Sceny Relax, gdzie w towarzystwie wspaniałych muzyków zagrała koncert w formacie MTV Unplugged. Na tę okoliczność skład zespołu został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, w skład którego weszło aż 11 muzyków. Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim - producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat.

Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszymy Artura BooBoo Twarowskiego, a na Moog’u Marcina Małego Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jaś Dąbrówka) i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowi: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici - Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevsky. Wisienką na torcie tego niezwykłego składu byli zaproszeni przez artystkę goście. Na nowym koncertowym albumie usłyszymy wyjątkowe duety z Natalią Szroeder i Igorem Herbutem.

Zasadą takich koncertów jest również wzięcie na warsztat coveru. Propozycja artystki wydaje się być zaskakująca - to utwór z repertuaru "wczesnego" Bajmu - “Nie ma wody na pustyni”. Jego żywiołowe wykonanie urozmaica szeroką listę wybranych piosenek, na której usłyszymy zarówno największe przeboje, jak i mniej znane, a nawet nowe utwory z wydanej w zeszłym roku EP-ki “Jednogłośna” Natalii Kukulskiej.

Pełna lista utworów wygląda następująco:

 

1. Bezdomni bez siebie

2. Halo tu Ziemia

3. Miau

4. To jest komiks

5. Decymy

6. Pióropusz

7. Kobieta | feat. Natalia Szroeder

8. Jednogłośna

9. W biegu

10. Pół na pół | feat. Archie Shevsky

11. Im więcej Ciebie tym mniej

12. Osobno czy razem | feat. Igor Herbut

13. Nie ma wody na pustyni

14. Ostatnia prosta

15. My

16. Piosenka światłoczuła

 

źródło: Agora Muzyka 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO