Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Reedycja albumu "Kick" grupy INXS

poniedziałek, 02 maja 2022 11:55 / Autor: Michał Sierlecki
Reedycja albumu "Kick" grupy INXS
Reedycja albumu "Kick" grupy INXS
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Ukazała się reedycja przełomowej płyty INXS z odświeżonym, poprawionym do jakości Dolby Atmos dźwiękiem. Nad nowym miksem „Kick” czuwał dwukrotny laureat Grammy, ceniony producent Giles Martin.

- Największa różnica w brzmieniu polega na tym, że dźwięk przestrzenny cię otacza, tymczasem stereofoniczny uderza prosto w twarz - przyznaje Martin. - Wspólnymi siłami udało się zachować cały rockandrollowy charakter płyty, a jednocześnie zapewnić niesamowite wrażenia dźwięku przestrzennego.

„Kick” to szósty studyjny album INXS, który oryginalnie ukazał się w październiku 1987 roku. Płyta dotarła do 3. miejsca na liście Billboard 200 i w USA utrzymywała się na liście sprzedaży przez rekordowe 81 tygodni.

Z wydawnictwa pochodzą przeboje „New Sensation”, „Never Tear Us Apart” i pierwszy hit #1 zespołu, „Need You Tonight”. Łącznie na całym świecie rozeszło 20 milionów egzemplarzy „Kick”.

Piosenki z płyty wciąż są aktualne i popularne, czego dowodem wykorzystanie ich w filmie „Między życiem a śmiercią” („Never Tear Us Apart”) czy w popularnym serialu „Euforia” („New Sensation”, „Need You Tonight”).

 

żródło: Universal Music Polska

View the embedded image gallery online at:
https://emkielce.pl/muzyka/inxs#sigProGalleria82e436d5b8
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO