Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Bruce Springsteen - 50 lat kariery

wtorek, 12 marca 2024 12:33 / Autor: Michał Sierlecki
Bruce Springsteen - 50 lat kariery
Bruce Springsteen - 50 lat kariery
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

19 kwietnia ukaże się kompilacja 18-tu największych przebojów Bruce’a Springsteena i dostępna będzie na płycie CD i dwóch winylach w trzech wersjach. Dodatkowo na platformach streamingowych fani artysty znajdą rozszerzoną edycję albumu „Best of Bruce Springsteen”, która zawierać będzie 31 utworów.

Wśród osiemnastu utworów znajdują się single pochodzącego z początków kariery i pierwszego albumu „Greetings from Asbury Park, NJ”, aż do wydanego w 2020 roku krążka „Letters To You”. Na fanów czekają ulubione kompozycje jak „Growin’ Up” i „Rosalita (Come Out Tonight)”, najważniejsze elementy występów Springsteena na żywo „Dancing In The Dark” i „The Rising”, aż po przeboje „Born To Run” oraz „Hungry Heart”. Wszystkie te utwory zebrane są na jednym wydawnictwie po raz pierwszy. Za zdjęcie okładkowe odpowiedzialny był Eric Meola, a powstało ono podczas sesji nagraniowych do albumu „Born To Run”.

„Best of Bruce Springsteen” idealnie podsumowuje dorobek muzyczny Springsteena, który zagwarantował mu wiele nagród i wyróżnień takich jak 20 statuetek Grammy, 2 Złote Globy, nagrodę Tony, Prezydencki Medal Wolności, nagrodę Kennedy Center Honor oraz wpis do Rock and Roll of Fame i Songwriters Hall of Fame. Bruce Springsteen w ciągu 50 lat stał się jednym z najpopularniejszych artystów na świecie, sprzedał ponad 140 milionów płyt na całym świecie, w tym 70 milionów w Stanach Zjednoczonych. Został pierwszym artystą w historii, którego album znalazł się w pierwszej piątce w każdej z sześciu dekad. Jest również jednym z zaledwie czterech muzyków, którzy od 1980 roku sprzedali ponad 20 milionów biletów na swoje koncerty, w tym najbardziej dochodowe trasy koncertowe w latach 2012 i 2016.

 

źródło: Sony Music Polska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO