Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zmienił się termin przyjmowania wniosków o przyjęcie do kieleckich przedszkoli

czwartek, 12 marca 2020 09:29 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych od 12 do 25 marca, prezydent Kielc przedłużył termin złożenia wniosków o przyjęcie w przedszkolach pierwszego wyboru. Dokumenty można składać do 3 kwietnia.

Rodzice, których dzieci już chodzą do przedszkola składają wniosek wcześniej niż ci, którzy posyłają tam malucha po raz pierwszy. Wolę kontynuowania nauki dziecka w przedszkolu można potwierdzić od 12 do 18 marca. Potwierdzenie może odbyć się telefonicznie lub e-mailowo. Od 19 marca do 3 kwietnia przyjmowane są podania od rodziców, którzy zapisują dziecko po raz pierwszy. Rekrutacja będzie prowadzona w systemie elektronicznym na stronie kielce.formico.pl. Rodzice będą mogli wybrać dowolną liczbę przedszkoli, ale muszą pamiętać, aby zanieść wydrukowany wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych do placówki, którą wskażą jako pierwszą.

Listy dzieci zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do przedszkoli zostaną wywieszone 17 kwietnia. Rodzice będą mieli tydzień na potwierdzenie, czy dziecko będzie uczęszczać do danego przedszkola. Jeśli tego nie zrobią, maluch nie zostanie przyjęty.

W przypadku, gdyby jakieś dziecko nie dostało się do żadnej z wybranych placówek, miasto wskaże rodzicowi taką, gdzie będą jeszcze wolne miejsca. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się w czerwcu.

Pełny harmonogram wraz z kryteriami przyjęcia oraz wymaganymi dokumentami znajduje się na stronie Urzędu Miasta. W kieleckich przedszkolach samorządowych na dzieci czeka pięć tysięcy miejsc.  

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO