Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zmarł pierwszy przewodniczący kieleckiej rady miasta

piątek, 12 sierpnia 2022 08:56 / Autor: Weronika Kępa
Zmarł pierwszy przewodniczący kieleckiej rady miasta
Zmarł pierwszy przewodniczący kieleckiej rady miasta
Weronika Kępa
Weronika Kępa

9 sierpnia, w wieku 78 lat, zmarł adwokat Krzysztof Degener, pierwszy przewodniczący kieleckiej rady miasta po 1989 roku. „Odszedł wspaniały Człowiek, Kolega cieszący się uznaniem środowiska, adwokat wypełniający z oddaniem swoje obowiązki zawodowe”, czytamy w komunikacie Okręgowej Rady Adwokackiej.

Krzysztof Degener urodził się 12 października 1943 roku w Radomiu. Liceum ukończył w Kielcach, a następnie podjął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach pracował w prokuraturze, początkowo w Olsztynie, a następnie w Kielcach.

Po zakończeniu pracy w prokuraturze wykonywał zawód radcy prawnego. Od 1984 roku aktywnie uczestniczył w pracach samorządu adwokackiego. Przez cztery kadencje pełnił funkcję wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach, a od 1986 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Doskonalenia Zawodowego Adwokatów. Był kierownikiem szkolenia aplikantów adwokackich oraz sędzią Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury.

Krzysztof Degener po odzyskaniu w 1989 roku przez Polskę wolności aktywnie włączył się w prace Komitetu Obywatelskiego, zajmując się reformą samorządu terytorialnego. Aktywnie uczestniczył w kampanii wyborczej do organów samorządu terytorialnego. W latach 1990 - 1994 czynnie pracował w samorządzie Miasta Kielce, będąc radnym i Przewodniczącym Rady Miasta Kielce. Należał do współzałożycieli Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

W 2003 roku został wyróżniony Odznaką Adwokatura Zasłużonym. Z kolei w 2008 roku, w dowód uznania za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, Prezydent RP przyznał Krzysztofowi Degenerowi złoty medal za długoletnią służbę.

Msza święta żałobna odbędzie się 16 sierpnia o godzinie 14:00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Krzysztof Degener spocznie na Cmentarzu Starym.

Źródło: ORW

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO