Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zimowy weekend zapowiada się muzycznie. Sprawdź, co będzie się działo

piątek, 21 stycznia 2022 19:04 / Autor: Adrianna Linertowicz
Zimowy weekend zapowiada się muzycznie. Sprawdź, co będzie się działo
Zimowy weekend zapowiada się muzycznie. Sprawdź, co będzie się działo
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

W przedostatni weekend stycznia czekają nas koncertowe atrakcje, zarówno w mieście, jak i w regionie. Jeżeli nie macie planów na ten czas, podpowiadamy, co nas czeka.

W przedostatni weekend stycznia czekają nas koncertowe atrakcje, zarówno w mieście, jak i w regionie. Jeżeli nie macie planów na ten czas, podpowiadamy, co nas czeka.

W MIEŚCIE

Stare Dobre Małżeństwo - koncert

Sobota, 22 stycznia, godzina 18, KCK. Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

https://fb.me/e/21zOwJa4M

Koncert familijny „Z bajki do bajki”

Niedziela, 23 stycznia, godzina 11, Filharmonia Świętokrzyska. Do krainy bajek wdarła się zła wiedźma, która złośliwie pozmieniała baśniowe historie i plącze losy bohaterów. Pinokio zostaje uratowany przez Piratów z Karaibów, Różowa Pantera i Alladyn wybierają się w tajemniczą podróż do magicznego miasta Agrabah, a grupa bohaterów, łączy siły, by obronić Ziemię przed inwazją kosmitów za pomocą magicznego pierścienia. Na szczęście pojawi się Dobra Wróżka, która pomoże dzieciom na nowo poukładać ulubione opowieści. W programie muzyka ze znanych bajek filmowych.

https://filharmonia.kielce.pl/press/press_23.01.22.html

Osiecka Jazzowo

Niedziela, 23 stycznia, godzina 17, Dom Środowisk Twórczych. Osiecka Jazzowo to muzyczny projekt znanego wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego współpracującego z zespołami Tax Free i Wolna Grupa Bukowina, który do współpracy zaprosił charyzmatyczną wokalistkę Natalię Lubrano oraz wyśmienitego pianistę Łukasza Perka. W grudniu 2016 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu. Krzysztof Żesławski od wielu lat jest propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej pełni również funkcję kierownika muzycznego Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu.

https://www.palacykzielinskiego.pl/

Karnawał z Senior Show

Niedziela, 23 stycznia, godzina 17, WDK. Podczas karnawałowej zabawy wystąpią m.in. Zespół "Z Taborem" z Piekoszowa, Chór "Młodzi Duchem" z Morawicy, Marzena Syposz, Barbara Zawodnik, Małgorzata Siemieniec i Zofia Dulęba. W spotkaniu będzie można uczestniczyć również online na Facebooku Grupy Senior Show i dołączyć do prawie 1600 sympatyków seniorów. Grupa Senior Show online została utworzona na Facebooku w marcu 2020 roku - w okresie lockdownu i stała się jednym z ulubionych miejsc spotkań seniorów, którzy prezentują tam piosenki, czytają swoje wiersze, wymieniają poglądy, czyli prowadzą ożywione życie artystyczne i towarzyskie.

http://www.wdkkielce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=2&sub=32&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=1353

W REGIONIE

„Dziadek do orzechów” w wykonaniu KTT w Busku-Zdroju

Sobota, 22 stycznia, godzina 17, Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Jest to barwna kompozycja, poruszająca wyobraźnię dzieci i wzruszająca dorosłych. Akcja spektaklu umieszczona jest w czasach współczesnych, w popularnej dziś galerii handlowej, co pozwoliło z klasycznego baletu wydobyć zupełnie nowe, zdumiewające jakości. Autorami choreografii do tego magicznego widowiska są Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Niezwykle istotnym atutem produkcji są kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską.

https://www.bsck.busko.pl/711-dziadek-do-orzechow-spektakl-ktt.html

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Sandomierzu

Sobota, 22 stycznia, godzina 10, Plac Jana Pawła II. Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Sandomierzu zostało zaplanowane wydarzenie „Babcia i Dziadek łączą Sandomierz”. Spotkanie rozpocznie się od „Spaceru z lewej do prawej części miasta” w formie nordic walking, na placu Jana Pawła II o godzinie 10.00 w dniu 22 stycznia 2022 r. Na końcu przemarszu wszyscy seniorzy zostaną zaproszeni do sandomierskiego Portu Kultury, w którym odbędzie się spotkanie prozdrowotne „śpiewająco” poprowadzone przez Annę i Jacka Przybyszów przy repertuarze Édith Piaf.

https://tusandomierz.pl/dzieje-sie/babcia-i-dziadek-lacza-sandomierz-2882

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO