Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zdrowe i bezpieczne wakacje – akcja edukacyjna ŚCO

wtorek, 12 lipca 2016 12:34 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze, jak chronić się przed nowotworami skóry, ukąszeniami owadów i innymi wakacyjnymi zagrożeniami podpowiedzą podopiecznym świetlic środowiskowych „Cztery kąty” specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej i Straży Miejskiej. 

Akcja odbędzie się 13 lipca w świetlicy „Cztery kąty”  przy ulicy 1 Maja w Kielcach.

- Będziemy uczyli dzieci, jak prawidłowo dobrać krem z filtrem i zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem słonecznym, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na czerniaka, podpowiemy jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku na plaży, aby uniknąć poparzenia słonecznego – mówi Jadwiga Zapała, specjalista promocji zdrowia z ŚCO.

Pracownicy WSSE w Kielcach będą radzili, jak chronić się przed ukąszeniami kleszczy i zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wycieczki do lasu i na łąkę. Opowiedzą też o ryzyku sięgania przez dzieci po używki (tytoń, alkohol, dopalacze).

Strażnicy miejscy będą uczyli udzielania pierwszej pomocy, zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, opowiedzą o tym, jak dziecko powinno dbać o swoje bezpieczeństwo w domu (także kiedy zostaje samo bez opieki dorosłych). 

Początek o godz. 10 w świetlicy środowiskowej „Cztery kąty” przy ulicy 1 Maja 196 w Kielcach. Organizatorem akcji „Moje zdrowie i bezpieczne wakacje” jest Świętokrzyskie Centrum Onkologii we współpracy z WSSE Kielce i Strażą Miejską.

Tag:
Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO