Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zarzuty dla plantatora

wtorek, 02 czerwca 2020 09:09 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Ponad kilogram suszonych roślin i aparaturę do uprawy konopi indyjskich zabezpieczyli w czwartek funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 35-latka, który już usłyszał zarzuty. Grożą mu minimum trzy lata więzienia.

Stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach mieli podejrzenia, że dobrze znany im już 35-latek nadal zajmuje się nielegalnym procederem. W czwartkowe popołudnie funkcjonariusze pojechali więc do jednego z domów na terenie miasta. Kielczanin od razu wiedział, że wizyta policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową będzie oznaczać dla niego kolejne kłopoty.

Mundurowi skrupulatnie sprawdzili każdy zakamarek i znaleźli „ziołowe przetwory” umieszczone w słoikach. Następnie natrafili na worek wypełniony suszem roślinnym i pozostałościami po uprawach. Policjanci odkryli też aparaturę z roślinami w środku i zabezpieczyli dwanaście tysięcy złotych na poczet przyszłej kary.

Łącznie znaleziono 32 rośliny w różnej fazie wzrostu oraz około 1100 gramów suszu, który trafił do laboratoryjnych badań. 35-latek usłyszał zarzut nielegalnej uprawy narkotyków oraz wytwarzania znacznej ilości narkotyków.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO