Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zamiast studniówek bale absolwentów? A co z sylwestrem miejskim?

poniedziałek, 19 października 2020 09:48 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Druga fala koronawirusa pokrzyżowała plany organizacyjne praktycznie wszystkich kieleckich instytucji. Najgorzej jest w przypadku imprez okolicznościowych. Wiele kieleckich szkół średnich poważnie myśli o przeniesieniu studniówek na inny, pomaturalny termin.

Najpewniej na organizację majowego balu absolwentów zdecyduje się m. in. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego.

– Po tym, jak szkoły w Radomiu postanowiły zamiast studniówek zorganizować bale absolwenta w maju, lub czerwcu komitet studniówkowy naszej szkoły również poważnie zastanawia się nad tym rozwiązaniem – mówi Waldemar Pukalski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Na zmieniającą się sytuację pandemiczną reagują też lokale, w których organizowane są bale i studniówki. Jak informuje Ramona Górecka z hotelu Binkowski, normalną praktyką stało się rezerwowanie przez szkoły dwóch terminów, zimowego i letniego.

– Sytuacja jest na tyle zmienna, że postanowiliśmy dawać szkołom możliwość przeczekania sprawy i bezproblemowego przeniesienia terminu, gdyby organizacja studniówki w styczniu okazała się niemożliwa – mówi.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku imprez masowych. Najpewniej w tym roku odwołany zostanie organizowany przez miasto Sylwester po Gwiadami. – Aktualna sytuacja, w tym obowiązująca w Kielcach strefa czerwona wskazuje na konieczność rezygnacji z organizacji Sylwestra pod Gwiazdami w tym roku – informuje rzecznik ratusza, Tomasz Porębski.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO