Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zakręcili się na Kielce. Na Rynku występy zespołów z Kanady i Ukrainy

poniedziałek, 15 lipca 2019 19:17 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dzisiaj rozpoczęly się koncerty pod wspólnym tytułem „Zakręć się na Kielce”. To pierwsza z trzech imprez z tego cyklu odbywających się w ramach 46. Festiwalu Harcerskiego. Na kieleckim deptaku jest mnóstwo śpiewu, tańca i kolorowych strojów.  Każdy miłośnik występów artystycznych znajdzie coś dla siebie.

- Uczestnicy dzielą się swoją muzyką i pozytywną energią. Mamy nadzieję, że kielczanie chętnie przyjmą to, co artyści im zaoferują -  informuje Agnieszka Stochmal, rzeczniczka prasowa Festiwalu.  Dzisiejsze występy są  wyjątkowe, gdyż prezentują się nasi zagraniczni goście. Jest bardzo różnorodnie i wielokulturowo. Zobaczymy 12 zespołów z Kanady i Ukrainy, są też występy solowe. Będziemy podziwiać pokazy taneczne i wokalne, zarówno w stylu ludowym jak i nowoczesnym - zachęca rzeczniczka.

- Śpiewamy dzisiaj dwie piosenki grupowe i mamy jedną solistkę - mówi członkini zespołu „Krzykaśki” z Wrocławia. Nasz zespół wykona utwór autorski „Powiedz stary gdzieś ty był”.  Mamy dziewięć osób w zespole, młodszą i starszą grupę. Najtrudniejsze jest dogranie tańca ze śpiewem, mamy dużo ruchów scenicznych. Do festiwalu przygotowywałyśmy się pół roku, spotykamy się raz w tygodniu. Mamy nadzieję na występ podczas Gali Laureatów.

Dzisiejszy koncert,„Zakręceni na Kielce”, który zakończy się około godziny 22, jest pierwszym z trzech. Kolejne jutro i w środę o 19 na kieleckim rynku.. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO