Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zabawki trafiły do małych pacjentów

czwartek, 23 listopada 2023 13:25 / Autor: Michał Łosiak
Zabawki trafiły do małych pacjentów
Zabawki trafiły do małych pacjentów
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Pluszowe maskotki, zabawki, kolorowanki i książeczki trafiły do dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Wraz z darami ogromną radość najmłodszym przyniosła Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei".

Zbiórka rozpoczęła się już w październiku. Każda chętna osoba, chcąca wspomóc dzieci przebywające w szpitalach mogła przynosić nowe pluszaki i inne zabawki do siedziby fundacji przy ulicy 11 Listopada 5 w Jędrzejowie. Dwa dni przed „Dniem Misia” dary zostały przekazane małym pacjentom leżącym na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Oddziale Endokrynolokgiczno- Diabetologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

– Zebraliśmy wiele darów. Jest tego bardzo dużo, więc chciałam serdecznie wszystkim podziękować. Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Agnieszka Stożek, dyrektor biura fundacji.

W akcję zaangażowali się mieszkańcy, ale również m.in. strażacy i uczniowie.

– Włączyły się również szkoły z całego województwa. Cały czas drukujemy jeszcze podziękowania dla nich. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku akcja będzie równie udana – tłumaczy Agnieszka Chabior z Fundacji Miśka Zdziśka.

Fundacja przekaże również dary do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO