Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Za nami debata prezydencka w Radiu eM Kielce. Jakie deklaracje złożyli kandydaci?

wtorek, 16 kwietnia 2024 18:53 / Autor: Michał Kita
Za nami debata prezydencka w Radiu eM Kielce. Jakie deklaracje złożyli kandydaci?
Za nami debata prezydencka w Radiu eM Kielce. Jakie deklaracje złożyli kandydaci?
Michał Kita
Michał Kita

Agata Wojda z Koalicji Obywatelskiej i Marcin Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości zmierzyli się w debacie Radia eM Kielce przed drugą turą wyborów na prezydenta Kielc. Kandydaci zmierzyli się m.in. z szeregiem trudnych pytań od internautów i dziennikarzy.

Pretendenci do objęcia stanowiska prezydenta stolicy województwa świętokrzyskiego opowiadali także o najważniejszych inwestycjach, jakie zamierzają zrealizować w ciągu najbliższych pięciu lat.

Zdaniem Agaty Wojdy, jednym z nich będzie m.in. modernizacja terenu przy dworcu PKP w Kielcach.

– Widzę ogromny potencjał w zagospodarowaniu przestrzeni wokół dworca na tzw. nowe city biznesowe. Tam powinny powstawać nowoczesne biurowce, które będą dawać atrakcyjne i dobrze płatne miejsca pracy. Natomiast sam Czarnów ma szanse, aby pojawiały się tam nowe inwestycje mieszkaniowe i może zwiększyć jakość przestrzeni publicznej – stwierdziła.

Z kolei według Marcina Stępniewskiego, priorytetową inwestycją w trakcie jego kadencji będzie uzbrojenie terenów inwestycyjnych kieleckim Niewachlowie.

– Podstawą będzie zbudowanie drogi Nowy Malików, która otworzy 80 hektarów trenów inwestycyjnych w naszym mieście, a tych obecnie brakuje jak powietrza. Nowy Malików przyczyni się nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, ale również umożliwi inwestowanie w Kielcach. Niestety, dotychczas przedsiębiorcy zgłaszający się do miasta byli odsyłani z kwitkiem i kierowani do gmin ościennych – dodaje.

Debatę prowadzili Aleksandra Rękas i Mateusz Żelazny, którzy pytali pretendentów do objęcia stanowiska włodarza miasta o najważniejsze kwestie dotyczące stolicy regionu.

Kandydatów przepytaliśmy również w unikalnej formule pytań TAK/NIE. Agata Wojda i Marcin Stępniewski musieli również zadać sobie niewygodne pytania i… pochwalić swoje zalety.

Zobacz jak poradzili sobie m.in.  z tym zadaniem:

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO