Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Z powodu koronawirusa nie będzie kwesty na kieleckich cmentarzach

wtorek, 13 października 2020 13:52 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W tym roku nie będzie tradycyjnej kwesty, którą na początku listopada na kieleckich cmentarzach przeprowadza Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach. Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa.

Kwesta, podczas której wolontariusze zbierali pieniądze na konserwację zabytkowych nagrobków, jest przeprowadzana od 28 lat z inicjatywy Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego. Dzięki hojności kielczan co roku udało się zebrać organizatorom po kilkadziesiąt tysięcy złotych i odnowić ponad 400 pomników. Niestety w tym roku kwesta się nie odbędzie.

– Zorganizowanie jej byłoby wielkim ryzykiem dla osób, które by się ze sobą stykały, a pomagają nam co roku młodzi ludzie oraz osoby starsze – mówi Stanisław Szrek, prezes Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach. – Kwestę zorganizujemy za rok, bo mamy nadzieję, że będzie lepiej – dodaje.

Osoby, które mimo wszystko chciałyby złożyć w tym roku datki na ratowanie zabytków kieleckich nekropolii, mogą wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia. Numer można znaleźć na jego stronie internetowej.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO