Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wystawa gołębi i królików w Targach Kielce

piątek, 08 grudnia 2023 10:10 / Autor: Maciej Piętka
Wystawa gołębi i królików w Targach Kielce
FOT. Targi Kielce
Wystawa gołębi i królików w Targach Kielce
FOT. Targi Kielce
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Już w ten weekend w Targach Kielce odbędzie się wystawa gołębi pocztowych i królików. To największe wydarzenie tego typu w województwie świętokrzyskim.

Gołębiarstwo to bardzo popularne hobby. Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych zrzesza ponad… 40 tysięcy osób. Dla każdego miłośnika tych pięknych ptaków, nadchodzące wydarzenie to bardzo ważny punkt w kalendarzu.

Warto udać się na Targi w ten weekend również po to, żeby lepiej poznać te zwierzęta.

– Nasi odwiedzający dowiedzą się, czym się one zajmują. Cały rok startują w zawodach, a w niedzielę wręczymy puchary właścicielom. Dowiemy się również, gdzie takie gołębie były i ile kilometrów pokonały. Wszystkich okazów będzie ponad 800 – mówi Urszula Kołodziejczyk, z biura prasowego Targów Kielce.

W tym samym terminie na miejscu odbędzie się również Świętokrzyska Wystawa Królików.

– Nie ma drugiej tak dużej ekspozycji tych zwierząt w naszym regionie. Będzie wiele ras, zarówno te ogromne jak i miniaturowe. Ta część weekendowego wydarzenia wzbudza największe zainteresowanie wśród najmłodszych. Ich również serdecznie zapraszamy – dodaje nasza rozmówczyni.

Jak co roku na miejscu odbędzie się również charytatywna licytacja gołębi. Ostatnio w ten sposób hodowcy przekazali ponad 33 tysiące do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W weekend będą zbierać na trzech chłopców ze szpitalika dziecięcego, którzy wymagają rehabilitacji.

Bilety na to wydarzenie można zakupić w godzinach trwania imprezy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO