Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wyremontują kolejne pustostany!

czwartek, 20 lipca 2023 16:14 / Autor: Weronika Karyś
Wyremontują kolejne pustostany!
Wyremontują kolejne pustostany!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kieleccy radni wyrazili zgodę na przystąpienie miasta do programu „Mieszkanie Integracyjno-Aktywizacyjne dla Ukraińców”. W ramach inicjatywy powstaną nowe lokale.

Projekt jest adresowany do obywateli Ukrainy, którzy przebywają w Kielcach od dnia 24 lutego 2022 roku. Jego celem jest utworzenie w dotychczasowych pustostanach dziewiętnastu mieszkań chronionych dla uchodźców. Projekt obejmuje remont oraz zakup podstawowego wyposażenia.

– Mimo że wdrażane są programy takie jak „Mieszkanie za remont”, cały czas pustostanów jest wiele (ponad sto), a jako samorząd nie mamy pieniędzy na ich wyremontowanie. Dzięki temu programowi, w ramach środków zewnętrznych, zostanie wyremontowanych kilkanaście mieszkań. Na początku będą w nich mieszkać Ukraińcy, ale później będą one do wykorzystania dla kielczan, a kolejka oczekujących jest przecież niemała – podkreśla wiceprzewodnicząca kieleckiej rady miasta, Joanna Winiarska.

Za projektem opowiedziało się 22 radnych. Tylko radna Anna Myślińska wstrzymała się od głosu.

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi blisko 2,5 miliona złotych, a wymagany wkład własny gminy ponad 500 tysięcy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO