Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Bogdan Wenta jak na razie pozostanie prezydentem

czwartek, 17 września 2020 10:06 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Bogdan Wenta jak na razie pozostanie prezydentem
Bogdan Wenta jak na razie pozostanie prezydentem
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Hucznie zapowiadane referendum odwoławcze prezydenta Kielc nie odbędzie się, przynajmniej na razie – tak zdecydowała większość radnych.

Wniosek o zdjęcie z porządku obrad propozycji referendalnej zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący klubu PiS, Jarosław Karyś, argumentował, że zbliżająca się druga fala koronawirusa może skutecznie utrudnić, a w efekcie przekłamać wynik referendum. Chce, aby mieszkańcy mogli bez przeszkód wypowiedzieć się na temat odwołania prezydenta Wenty w bardziej dogodnym czasie. Nie podał jednak, jaki miałyby być to termin.

Przeciwna takiej retoryce jest Agata Wojda z klubu Koalicji Obywatelskiej. Uważa, że jedynym powodem przesunięcia referendum jest brak jednomyślności w klubie i chęć taktycznego przesunięcia głosowania na bardziej dogodny dla nich moment.

Wniosek o przeprowadzanie referendum odwoławczego na początku września przedstawił klub radnych Bezpartyjni i Niezależni, do którego należy m. in. przewodniczący Rady, Kamil Suchański - niegdyś koalicjant prezydenta Wenty. Ten wczesniej na konferencji prasowej i przez media społecznościowe namawiał radnych do zgłoszenia propozycji uchwały i jak najszybszego rozstrzygnięcia sprawy.

Za zdjęciem uchwały referendalnej było 14 radnych, przeciwko 7, a 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO