Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Weekendowe atrakcje w mieście. Sprawdź, co nas czeka!

piątek, 18 czerwca 2021 09:55 / Autor: Adrianna Linertowicz
Weekendowe atrakcje w mieście. Sprawdź, co nas czeka!
Weekendowe atrakcje w mieście. Sprawdź, co nas czeka!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Mieszkańcy Kielc mogą spodziewać się prawdziwego weekendu z kulturą. Czekają na nas bowiem liczne ekspozycje, wystawy, spektakle oraz występy artystyczne. Co jeszcze jest w planach? Sprawdźcie sami!

„Trzask ceramics” w Instytucie Dizajnu

Piątek, godzina 18, Instytut Dizajnu. Kielecki Instytut Dizajnu zaprasza  w najbliższy piątek na wernisaż wystawy Ceramika Trzasków. Swoje projekty zaprezentuje na niej para: Marta Kachniarz i Olek Kozielski z pracowni ceramicznej Trzask ceramics. Goście poznają kulisy pracy ceramicznej, jak również poznają realia budowania własnej marki rzemieślniczej.

https://www.emkielce.pl/kultura/ceramika-trzaskow-czyli-wystawa-trzask-ceramics-w-instytucie-dizajnu

Spektakl „Gusła”

Piątek, godzina 17 i 19, Kieleckie Centrum Kultury. Teatr PO TRZECIM DZWONKU oraz Kieleckie Centrum Kultury zapraszają na spektakl GUSŁA na podstawie II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza. Spektakl powstał z inicjatywy jednej z młodych aktorek teatru Zofii Jung - tegorocznej absolwentki kieleckiego "Plastyka", która jak mówi: Od zawsze, czyli od kiedy interesuję się aktorstwem, chciałam zagrać właśnie w „Dziadach cz. II ”, a poza tym uwielbiam Mickiewicza.

https://www.kck.com.pl/wydarzenie/gusla-na-podstawie-ii-cz-dziadow/

III Kulturalny Przyjazny Weekend

Piątek, Sobota, Niedziela. Wiele atrakcji dla mieszkańców miasta przygotowało Stowarzyszenie Przyjazne Kielce. Czekają nas m.in. projekcje filmowe, pokazy artystyczne i piknik rodzinny. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest pod linkiem.

https://www.facebook.com/PrzyjazneKielce/posts/2874806459438468

„Cultura AT natura”

Piątek, godzina 16:30, Miejska Biblioteka Publiczna (filia nr 11, przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 53). Wernisaż prac Ewy Wiśniewskiej-Zduniak pt. „Cultura et natura”. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu prac, które wykonano techniką własną – skanerunkiem. To unikatowe połączenie grafiki cyfrowej z fotografią noncamerową. Wystawie towarzyszyć będzie zapętlona projekcja wyselekcjonowanych fragmentów kolekcji grafik.

https://www.facebook.com/MBPKielce/posts/5620904184649416

Europejskie Dni Archeologii w Muzeum Dialogu Kultur

Piątek, Sobota, Niedziela, Muzeum Dialogu Kultur. Od 18 do 20 czerwca Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na Europejskie Dni Archeologii. Będzie można zwiedzać wystawy, wziąć udział w warsztatach, a także wysłuchać interesujących wykładów poświęconych tematyce archeologicznego dziedzictwa naszego regionu. Szczegółowy plan atrakcji przygotowanych przez MDK dostępny pod linkiem.

https://fb.me/e/1npxmsDc8

HEUREKA – Co ma pływać, nie utonie!

Sobota, godzina 11 i 13, Muzeum Zabawek i Zabawy. Czy zwykła kąpiel w wannie może prowadzić do naukowych odkryć? Dlaczego mały kamyczek opada na dno, a ogromny statek unosi się na powierzchni wody? Poczuj się jak Archimedes i rozwiąż zagadkę Kartezjusza. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowych warsztatach, które przeniosą uczestników do świata nauki i udowodnią, że potrafi być ona naprawdę fascynująca.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4075931682526920&id=304510549669071

Spotkanie z literaturą, narracją i komiksem w Bazie Zbożowej

Sobota, godzina 9, Baza Zbożowa. Stowarzyszenie Twórcze "Zenit" wydawca Magazynu Kulturalnego "Projektor", oraz Baza Zbożowa zapraszają na spotkanie Współpracownicy „Projektora” i ich książki (w ramach „Cyklu spotkań z literaturą, narracją i komiksem). W planach m.in. warsztaty introligatorsko-edytorskie, spotkania literackie, kiermasz książek, ciekawe prelekcje oraz koncert.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4320569807999708&id=441268932596501

„Ważne wynalazki w historii transportu i ich ślady w zabawkach”

Niedziela, godzina 12, Muzeum Zabawek i Zabawy. "Ważne wynalazki w historii transportu i ich ślady w zabawkach" - od łódek po rakiety, w drodze do gwiazd – spotkanie na ekspozycji. Zabawki mówią o rozwoju techniki, marzenia ludzi często znajdowały odzwierciedlenie w świecie przedmiotów dzieci. Na ekspozycji muzealnicy zwrócą uwagę właśnie na takie eksponaty, które przybliżą historię, która doprowadzała do lotu w kosmos. Wśród zabawkowych eksponatów goście dowiedzą się m.in. jak działa silnik parowy, jak lot Gagarina wpłynął na rozwój zabawek. Spotkanie w Muzeum Zabawek i Zabawy stanowi wstęp do plastycznych zajęć – "Mój Kosmos", które odbędą się w Muzeum Historii Kielc o godz.13:00.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4081222831997805&id=304510549669071

„Mój kosmos”

Niedziela, godzina 13, Muzeum Historii Kielc. Kontynuacja wydarzenia „W drodze do gwiazd”, które rozpoczyna Muzeum Zabawek i Zabawy. W ramach spotkania w MHKi odbędą się warsztaty plastyczne. „Mój kosmos” towarzyszy wystawie „Meteoryty z kolekcji Krzysztofa Sochy” kończącej się 4 lipca.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10157689173177041&id=367735912040

Historia na śniadanie

Niedziela, godzina 11, dziedziniec Muzeum Historii Kielc. W najbliższą niedzielę odbędą się otwarte dla wszystkich, bezpłatne warsztaty w ramach wystawy "Podarunki. Depozyty. Odkrycia". Wśród ostatnich nabytków muzealnych znajduje się praca malarska Rozalii Laszczyk „Autoportret z paletą”. Dzieło to będzie dla nas inspiracją do poznania kolejnych etapów powstawania autoportretu. Uczestnicy spotkania samodzielnie wykonają własne autoportrety.

https://fb.me/e/2ew5uNxKu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO