Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W szpitalu na Prostej funkcjonuje Poradnia Diagnostyki Endometriozy

środa, 17 kwietnia 2024 12:01 / Autor: Maria Karyś
W szpitalu na Prostej funkcjonuje Poradnia Diagnostyki Endometriozy
W szpitalu na Prostej funkcjonuje Poradnia Diagnostyki Endometriozy
Maria Karyś
Maria Karyś

Od początku kwietnia w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach funkcjonuje Poradnia Diagnostyki Endometriozy. Choroba ta jest coraz bardziej powszechna i prowadzi do niepłodności.

Objawami, które mogą świadczyć o endometriozie to przede wszystkim silne bóle miesiączkowe, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Kobiety, którym towarzyszą inne problemy żołądkowo-jelitowe lub odczuwają ból w trakcie stosunku powinny jak najszybciej zgłosić się do poradni.

-Tutaj nie chodzi o same dolegliwości bólowe, ale również o niepłodność, która towarzyszy tej chorobie. Pacjentki bezbólowe i bezobajwowe stanowią w tym momencie największy problem diagnostyczno-leczniczy. Najczęściej  dowiadują się bardzo późno o problemie. A wtedy trudno starać się o ciążę w sposób naturalny – mówi Bartłomiej Gieroń, ginekolog ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Poradnia działa w ramach poradni przyszpitalnej ginekologiczno-położniczej, do której nie jest potrzebne skierowanie. Warto zabrać całą dotychczasową dokumentację medyczną i przebieg leczenia.

 - Wizyta w poradni z przyczyn logistycznych jest otwarta tylko w poniedziałki, natomiast diagnostyka odbywa się w ramach hospitalizacji, gdzie wykonywane jest specjalistyczne badanie USG również rezonans magnetyczny. Jest to w głównej mierze podyktowane koniecznością odpowiedniego przygotowania pacjenta do badania, dlatego te formę obraliśmy  - dodaje ginekolog.

Rejestracja odbywa się telefonicznie od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu: 41 20 13 926.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO