Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W kiosku Kiebabczego kupimy maseczki i żele do dezynfekcji

wtorek, 28 kwietnia 2020 08:42 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Kolporter udostępnił marce Regioszulki, działającej w ramach Kieleckiego Parku Technologicznego, kiosk Kiebabczego znajdujący się na Rynku. Od wczoraj firma sprzedaje tam maseczki wielorazowego użytku oraz żele i płyny do dezynfekcji.

- Środki osobistej ochrony, takie jak maseczki i płyny dezynfekujące to dziś artykuły pierwszej potrzeby, stale poszukiwane na rynku. Dlatego też zdecydowaliśmy się udostępnić kiosk Kiebabczego firmie Regioszulki, która chce w nim sprzedawać właśnie tego rodzaju produkty – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. 

- Oczywiście to nie typowo kioskowy asortyment, jesteśmy jednak przekonani, że sytuacja z jaką mamy obecnie do czynienia wymaga niestandardowych rozwiązań. Dlatego z pełnym zrozumieniem przyjęliśmy inicjatywę Kieleckiego Parku Technologicznego i zdecydowaliśmy się udostępnić kiosk na wyłączność firmie Regioszulki – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. Nie bez znaczenia był również dla nas fakt, że sprzedawane w kiosku maseczki i żele są produkowane w Kielcach, przez nasze rodzime firmy – dodaje.

W kiosku Kiebabczego sprzedawane są bawełniane maseczki wielorazowego użytku, z filtrami – białe oraz z nadrukiem, a także żele do rąk i płyny do dezynfekcji. Producentem maseczek jest firma Regioszulki, a środków dezynfekcyjnych – spółka Chemlab, również działająca w Kieleckim Parku Technologicznym.

- Pan Jakub z Regioszulki, podczas jednej z rozmów zastanawiał się, w jaki jeszcze sposób może ułatwić mieszkańcom Kielc dostęp do ich zakupu. Wspomniał wtedy o kiosku Kebabczego na Rynku – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. – Ponieważ jedną z naszych funkcji jest łączenie partnerów biznesowych postanowiliśmy pomóc pośrednicząc w kontakcie między firmami. Cieszymy się, że skutecznie - dodaje.

- Jesteśmy regionalnym producentem maseczek, które powstają w Kieleckim Parku Technologicznym. Do tej pory sprzedaż odbywała się tylko w internecie, dzisiaj wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozpoczynamy dystrybucję naszych maseczek na kieleckim Rynku – mówi Jakub Waszak, właściciel Regioszulki

Przypomnijmy, że kiosk Kiebabczego to wierna replika secesyjnego kiosku z początków XX wieku. Pierwowzór został uruchomiony na kieleckim rynku w 1910 r. przez Zenona Kiebabczego i działał aż do 1946 r. Inicjatorem odtworzenia historycznego kiosku był Rafał Zamojski ze Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje. Pomysł spodobał się firmie Kolporter, która zdecydowała się na sfinansowanie budowy i zleciła ją pracowni stolarskiej Karola Gołąbka z Mąchocic Kapitulnych. Oryginalny kiosk został otwarty w grudniu 2017 r.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO