Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Kielcach powstanie wyjątkowe lodowisko? To plany Binkowskich

czwartek, 04 stycznia 2024 16:37 / Autor: Weronika Karyś
W Kielcach powstanie wyjątkowe lodowisko? To plany Binkowskich
W Kielcach powstanie wyjątkowe lodowisko? To plany Binkowskich
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Właściciele kieleckiego Hotelu Binkowski zwrócili się do władz miasta z prośbą o wydzierżawienie terenu o powierzchni ponad ośmiu tysięcy metrów kwadratowych. Chcą wybudować na nim wyjątkowe lodowisko. Czym będzie się wyróżniać? Przeczytajcie.

Chodzi o teren zlokalizowany naprzeciwko wejścia do Hotelu Binkowski, gdzie pomiędzy drzewami miałoby zostać wybudowane lodowisko. Obiekt miałby się składać z dwóch głównych placów połączonych urokliwymi alejkami z ozdobami świetlnymi i punktami gastronomicznymi. Właściciele Binkowskiego mają również pomysł, jak zagospodarować nową inwestycję w lecie – chcieliby udostępniać ją rolkarzom.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce pozytywnie zaopiniował możliwość wydzierżawienia gruntu. Ostateczna decyzja będzie jednak należała do rady miasta, która zbierze się już w najbliższy czwartek, 11 stycznia.

Podczas posiedzenia gremium zaopiniuje również drugi pomysł właścicieli Hotelu Binkowski – budowę parkingu naziemnego na około 250 samochodów. W zamian za udostępnienie terenu pod inwestycję wnioskodawcy chcą przekazać miastu 19 własnych lokali, które miałyby zostać przeznaczone na mieszkania komunalne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO