Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Kielcach będziemy mieć nowe oświetlenie. Nowoczesne i bardziej oszczędne

środa, 18 sierpnia 2021 13:48 / Autor: Aleksandra Rękas
W Kielcach będziemy mieć nowe oświetlenie. Nowoczesne i bardziej oszczędne
W Kielcach będziemy mieć nowe oświetlenie. Nowoczesne i bardziej oszczędne
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Trwa wymiana opraw oświetleniowych w centrum naszego miasta. W miejsce starych żarówek pojawiają się nowe, ledowe oprawy. Mają zużywać nawet 60 procent mniej energii.

Jak wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, wymianę opraw rozpoczęto od centrum miasta.

- Prace trwają między innymi na ulicy Sienkiewicza, tam wymienione będą 283 oprawy. Nowe oświetlenie pojawi się między innymi na Dużej, Małej, Orlej, Koziej, na Placu św. Tekli, na Rynku, na Wesołej. Wszystkie roboty powinny zakończyć się do końca października – mówi Jarosław Skrzydło.

Nowe oprawy będą także na ulicach: Transportowców, Spokojnej, Raciborskiego, Kaznowskiego, Karbońskiej, Malików, Chorzowskiej, Chęcińskiej, Domaszowskiej, Wojska Polskiego, Hożej, Młodej, Urzędniczej, Radomskiej. Na ulicy Wincentego z Kielc, al. Szajnowicza-Iwanowa, na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Naruszewicza. Na drogach miejskich na osiedlu Kochanowskiego wymienione zostaną oprawy łącznie z liniami zasilającymi oraz słupami oświetleniowymi.

W ramach projektu wymienionych zostanie w sumie niemal 1200 opraw rtęciowych i sodowych. Modernizacja jest realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO