Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W KCK spotkanie z Dariuszem Makarukiem. Jego videomappingi są znane nawet w Chinach

wtorek, 18 lutego 2020 13:13 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W Kieleckim Centrum Kultury w ramach „Salonu Bezsenność” odbędzie się spotkanie z Dariuszem Makarukiem, artystą, który dwa miesiące temu zrealizował największy na świecie pokaz videomappingu w Chinach.

Dariusz Makaruk jest kielczaninem. Od ponad dziesięciu lat prowadzi firmę specjalizującą się w mappingach, która jako jedyna w Polsce, zajmuje się także mappingami interaktywnymi oraz instalacjami sensorycznymi.

- Od ponad 20 lat jestem producentem muzycznym, pewnego dnia postanowiłem poszerzyć swoją działalność o warstwę wizualną - mówi Makaruk. - Okazało się, że możliwości, które to daje są ogromne. Zaczęło mi to dobrze wychodzić i bardzo szybko się rozrosło. Przyznam, że coraz mniej realizacji robimy w Polsce, chociaż cały czas jest to miejsce nam bliskie. To naturalna kolej rzeczy - opowiada artysta.

Podczas spotkania kielczanin opowie o swoich autorskich koncertach, festiwalach i projektach realizowanych na świecie. Pokaże zapisy swoich videomappingów i interaktywnych instalacji prezentowanych między innymi w Japonii, Chinach, czy też Hong Kongu. Organizatorzy wydarzenia zamierzają zapytać go również o współczesny przemysł muzyczny i sztukę, koncerty, płyty i plany. Postarają się dowiedzieć, z czego jest najbardziej dumny i co w swojej pracy ceni najbardziej.

Dariusz Makaruk zaprosi gości do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Jego przebieg będzie uzależniony przede wszystkim od zaangażowania i potrzeb publiczności.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 2 marca, o godzinie 18 na małej scenie KCK. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO