Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W centrum Kielc jak w lesie?

wtorek, 19 marca 2024 10:19 / Autor: Michał Kita
W centrum Kielc jak w lesie?
W centrum Kielc jak w lesie?
Michał Kita
Michał Kita

W centrum Kielc już niebawem pojawi się… jeszcze więcej drzew. To efekt realizacji tzw. zielonych projektów z budżetu obywatelskiego.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rośliny, zostaną posadzone na kilkunastu ulicach w śródmieściu, m.in. Jana Pawła II, Staszica i Czarnowskiej.

- Początkowo  miało się tam pojawić się 300 drzew, jednak z uwagi na liczne kolizje planowanych nasadzeń z istniejącymi sieciami podziemnymi ich liczba zmniejszyła się do 146. Ponadto korzenie nowych drzew zostaną zabezpieczone specjalnymi systemami, tak aby nie kolidowały z infrastrukturą podziemną. W centrum zasadzone zostaną lipy drobnolistne oraz klony – dodaje.

Jeszcze w tym roku drzewa będą cieszyć oczy między innymi przy ulicach: Miodowicza, Prostej, Żelaznej, Radiowej, Pelca  oraz na placu Najświętszej Maryi Panny.

Nowe lipy i klony zostaną posadzone także w innych częściach miasta. Drugi z „zielonych” projektów budżetu obywatelskiego, który zostanie zrealizowany w tym roku, zakłada umiejscowienie w sumie 200 drzew w pasach drogowych przy ulicach: Wrzosowej, Mielczarskiego, Jagiellońskiej, Krakowskiej, Kryształowej, Grunwaldzkiej, Okrzei, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Ściegiennego, Sołtysiaka „Barabasza” oraz al. Legionów.

Wartość obydwu przedsięwzięć wynosi ponad 654 tysiące złotych. Wykonawca ma osiem miesięcy na ich realizację. Na obydwa projekty dotyczące zadrzewienia Kielc zagłosowało w sumie 5,5 tysiąca mieszkańców.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO