Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Uchwała śmieciowa zdjęta z porządku obrad Sesji

czwartek, 12 listopada 2020 09:28 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Uchwała śmieciowa zdjęta z porządku obrad Sesji
Uchwała śmieciowa zdjęta z porządku obrad Sesji
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

To już pewne – prezydent Kielc, Bogdan Wenta zdecydował o zdjęciu z porządku obrad dzisiejszej Sesji Rady Miasta Kielce uchwały zakładającej zwiększenie opłat za wywóz śmieci. Będzie ona jednak omawiana w przyszłości.

Jak tłumaczy prezydent w uzasadnieniu: „Zmiana dotychczasowych stawek będzie koniecznością. Nie wynika ona z chęci zwiększania obciążeń dla kielczan, ale jest konsekwencją wymogów nakładanych na samorządy w całej Polsce przez polskie prawo. W znaczący sposób podniosło to koszt funkcjonowania całego systemu, który także, zgodnie z przyjętymi przepisami, winien bilansować się z opłatami pobieranymi od mieszkańców”.

Prezydent odniósł się również do pytań i opinii radnych. Jak napisał, wymagają one analizy i dalszej dyskusji. Prezydent Wenta nie chce, aby wynik głosowania nad uchwałą był nacechowany emocjami rajców.

Obowiązująca od początku przyszłego roku podwyżka miałaby zakładać podniesienie stawek osobowych z 14 zł do 20 zł za odpady segregowane i z 28 zł na 40 zł za śmieci niesegregowane.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO