Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Od dziś trzy kieleckie osiedla bez ciepłej wody. Przerwa potrwa... trzy tygodnie

poniedziałek, 08 lipca 2019 04:12 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Na Stoku, Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze – mieszkańcy tych osiedli od najbliższego poniedziałku nie będą mieli ciepłej wody. Przerwa spowodowana jest modernizacją przestarzałego ciepłociągu. Kielczanie będą zmagali się z utrudnieniami przez trzy tygodnie.

Już w poniedziałek Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przerwie dostawy ciepłej wody do osiedli Na Stoku, Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie. – Serdecznie przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia. W czasie niedoborów wody prace będą prowadzone całodobowo w sposób ciągły, aż do momentu przywrócenia dostaw – mówi Anna Niedzielska, rzecznik MPEC w Kielcach. Ciepła woda ma powrócić do kranów dopiero 28 lipca.

woda4

To efekt kolejnego etapu inwestycji MPEC, polegającego na modernizacji sieci ciepłowniczej. Prace, które zaplanowano na terenie stacji Circle K oraz pod ulicą Bp. Jaworskiego,  już trwają. Kanały zostały odkryte, a sieci przygotowane do demontażu. Dłuższa niż poprzednio przerwa spowodowana jest większym stopniem skomplikowania prac. – Na tym terenie jest bardzo gęsta infrastruktura podziemna, uniemożliwiająca wykonanie ciepłociągu równolegle, tak jak robiliśmy to w poprzednich latach, gdy w czasie przerw w dostawach ciepłej wody jedynie łączyliśmy nowe i stare odcinki sieci ciepłowniczej – wyjaśnia Anna Niedzielska.

woda2

Obecna sieć ma aż 44 lata. Nowa ma zapewnić większą niezawodność i skrócić czas ewentualnej naprawy podczas awarii.

woda3

(zdjęcia: MPEC)

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO