Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Teatr im. Stefana Żeromskiego rozdaje maseczki

poniedziałek, 27 kwietnia 2020 11:44 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozdaje bawełniane maseczki wielokrotnego użytku. Pierwsze otrzymali strażnicy miejscy, aby wręczać je przechodniom, którzy ich nie mają.

- Kieleckiej Straży Miejskiej przekazaliśmy sto maseczeki. Kolejne sto damy wszystkim, którzy ich potrzebują - informuje Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Maseczkę można otrzymać w siedzibie Teatru w dni powszednie w godzinach od 8 do 16. Każda osoba będzie mogła odebrać jedną sztukę. Pracownicy proszą o zachowanie zasad higieny. Maseczki będą wydawane od 28 kwietnia.

Przypomnijmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa ma każdy, kto przebywa w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach, placach, obiektach handlowych, w kościołach, a także w środkach publicznego transportu zbiorowego i w samochodach, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. Zakrywanie ust i nosa jest wymagane również na terenach zieleni, w szczególności: parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach ogrodach, na plażach oraz parkingach przy lasach.

Zwolnione z obowiązku noszenia maseczek są dzieci do lat czterech oraz osoby, które mają trudności z oddychaniem albo są niezdolne do samodzielnego zakrycia ust i nosa.

Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje do odwołania.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO