Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będą utrudnienia w pobliżu Targów Kielce. Kierowcom przyda się cierpliwość

środa, 06 marca 2024 15:07 / Autor: Michał Kita
Będą utrudnienia w pobliżu Targów Kielce. Kierowcom przyda się cierpliwość
fot. kielce.eu
Będą utrudnienia w pobliżu Targów Kielce. Kierowcom przyda się cierpliwość
fot. kielce.eu
Michał Kita
Michał Kita

Od wtorku (13 marca) będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików w Kielcach. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w okolicach kieleckiego centrum wystawienniczego.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, zmiana organizacji ruchu w tym miejscu to pierwszy etap kompleksowej modernizacji skrzyżowania. Od przyszłego tygodnia zamknięty dla ruchu zostanie fragment ulicy Wystawowej.

– Od wtorku 13 marca zamknięty zostanie wlot z ulicy Wystawowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Batalionów Chłopskich – Malików, do ulicy Miedzianej. Ponadto drogowcy wyznaczyli objazd ulicami Batalionów Chłopskich oraz Bolesława Markowskiego. Na przebudowywanym skrzyżowaniu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna – dodaje.

malików_bch_mapka.jpg

Zmiana organizacji ruchu w tym miejscu potrwa co najmniej kilka miesięcy.  Po przebudowie  istniejące skrzyżowanie zostanie rozbudowane do formy ronda turbinowego z czterema wlotami.

Projekt przewiduje także budowę stanowisk postojowych na ulicy Wystawowej po stronie wschodniej wraz z drogą manewrową. W obrębie skrzyżowania zaplanowano budowę chodników oraz ścieżek pieszo- rowerowych.

Przebudowa skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich, Malików z Wystawową potrwa do kwietnia 2025 roku, Wartość inwestycji to 7,2 mln złotych.  Inwestycje realizuje firma Trakt, miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO