MIASTO
Święto Policji w komendzie miejskiej. Nagrody i awanse


235 mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach otrzymało dziś (24 lipca) awanse na wyższe stopnie policyjne. W Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się uroczystość w związku z obchodami Święta Policji.
Przeszło stu funkcjonariuszy otrzymało dziś awanse przed terminem, w drodze wyróżnienia. Wśród nich jest mł. asp. Michał Ura, z zespołu dochodzeniowo-śledczego wydziału kryminalnego KMP w Kielcach. Jak podkreśla, do formacji wstąpił z chęci pomocy potrzebującym.
– Daje mi to dużo satysfakcji, a w służbie jestem od sześciu lat. Postępowania niejednokrotnie kończą się aktami oskarżenia wobec tych, którzy szkodzą innym. Dzisiejsze mianowanie na młodszego aspiranta jest dla mnie dużym wyróżnieniem – mówi funkcjonariusz.
Jak zauważali mianowani mundurowi, bycie policjantem wymaga dyspozycyjności i umiejętności szybkiej reakcji. Na uznanie zasługują też bliscy funkcjonariuszy, którzy muszą wykazać się dużą wyrozumiałością.
– Od zawsze czułam respekt do munduru i chciałam nieść pomoc innym. Jako policjantka, chcę odpowiedzialnie i bezpiecznie wykonywać powierzone mi obowiązki. Pragnę dalej rozwijać się w tej formacji – stwierdza st. post. Dominika Gajos z Komisariatu Policji w Morawicy.
Państwowa policja powstała 24 lipca 1919 roku.


![[FOTO] Modlitwą i kwiatami uczcili pamięć bohaterów](/media/k2/items/cache/4db1f40fe33aa53b8539d0a1b61c54f9_L.jpg)

![[FOTO] Rekonstruktorzy pamiętali o powstańcach](/media/k2/items/cache/21e8d9fc09bca05258670ea70a7b3287_L.jpg)
![[FOTO+WIDEO] Kielce upamiętniły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/02f0072e44b993934e0f21a341c41297_L.jpg)


![[PLAN OBCHODÓW] 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/1dea57051831da1efcba52d8c3f10926_L.jpg)