Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Święto Kielc 2023. Co zaplanowało miasto?

poniedziałek, 05 czerwca 2023 15:59 / Autor: Weronika Karyś
Święto Kielc 2023. Co zaplanowało miasto?
Święto Kielc 2023. Co zaplanowało miasto?
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kielce po raz kolejny będą świętować! W ostatni weekend czerwca (23-25.06) zaplanowano moc atrakcji dla dużych i małych. Program wydarzenia jest bardzo bogaty. Wypada napisać jedynie – będzie się działo!

– Święto Kielc to ważna uroczystość adresowana nie tylko do naszych mieszkańców, ale również turystów. Zaczynamy w piątek rozdaniem nagród dla osób zasłużonych na rzecz kultury. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w formule plenerowej w Domu Środowisk Twórczych, gdzie zaplanowano także koncert. Tego samego dnia w kieleckiej synagodze będzie można posłuchać muzyki klezmerskiej – mówi wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

W sobotę oraz niedzielę (24-25 czerwca) w centrum Kielc pojawią się cztery sceny: na Rynku, Placu Artystów, placu przed Kieleckim Centrum Kultury oraz w Parku Miejskim. Na ulicy Sienkiewicza staną z kolei stragany.

– W sobotę na rynku odbędzie się wydarzenie, którym wszyscy się fascynują, czyli „Największy zespół rockowy”, podczas którego maksymalna liczba muzyków zagra wspólnie wcześniej ustalone utwory. W niedzielę, po raz pierwszy plenerowo, rozstrzygniemy konkurs „Scena dla Ciebie” – wylicza wiceprezydent.

– Święto Kielc to naprawdę szeroki projekt, który angażuje nie tylko Urząd Miasta i miejskie instytucje kultury, ale również mieszkańców. Zapowiada się atrakcyjnie i wyśmienicie. Zapraszam wszystkich – dodaje Chłodnicki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a pełny program dostępny na stronie internetowej kielce.eu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO