Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Świat pełen wzruszeń, emocji i urzekającej muzyki. Kolejny koncert na letniej scenie KCK-u

niedziela, 04 sierpnia 2019 21:11 / Autor: Aleksandra Rękas
Świat pełen wzruszeń, emocji i urzekającej muzyki. Kolejny koncert na letniej scenie KCK-u
Świat pełen wzruszeń, emocji i urzekającej muzyki. Kolejny koncert na letniej scenie KCK-u
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kieleckie Centrum Kultury organizuje cykl koncertów na letniej scenie muzycznej. Imprezy odbywają się w każdą niedzielę, przez całe wakacje. Dzisiejsze granie to muzyka jazzowa i operowa.

- Dzisiaj mamy koncert debiutantów. Pierwszy raz w Kielcach powitamy Karola Osmana i Annikę Mikołajko – informuje Robert Wieczorek z Kieleckiego Centrum Kultury, organizator imprezy. - Nasi artyści to laureaci wielu prestiżowych konkursów. Karol Osman jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, wspaniałym kompozytorem i myślę że przyszłą gwiazdą muzyki. Annika Mikołajko ma za sobą debiut na scenie Filharmonii Krakowskiej w operze „Peleas i Melizanda”. Wykonuje muzykę operową, chóralną i współczesną. Dziś posłuchamy utworów filmowych, przeplatanych kompozycjami Karola Osmana. Widownię z pewnością zachwyci lekki sopran Aniniki Mikołajko. Pozostałe koncerty sceny letniej w każdą sierpniową niedzielę o godzinie 20. Na następnych imprezach posłuchamy jazzu, muzyki folkowej i nie tylko. Każdy koncert to coś innego – zachęca Robert Wieczorek.

- Będziemy wykonywać utwory ze standardów jazzowych, muzyki filmowej, pieśni Stanisława Moniuszki, a także własne aranżacje – mówią artyści, Karol Osman i Annika Mikołajko. – Pojawią się też nasze autorskie kompozycje. Będą instrumenty etniczne, takie jak kości czy cajon. Ja zaśpiewam solowo, do muzyki granej przez Karola Osmana - wyjaśnia artystka Annika Mikołajko.

- Rzadko można posłuchać w Kielcach tak pięknej muzyki – zachwycała się pani Magdalena, widz koncertu. – To odmiana, bo większość koncertów to wciąż muzyka popularna. Te wystąpienia mają prawdziwy klimat, czar, człowiek może się rozmarzyć. I posłuchać prawdziwych talentów. Oby więcej takich imprez - stwierdza pani Magdalena.

Dodajmy, że koncerty na scenie letniej Kieleckiego Centrum Kultury rozpoczęły się z początkiem wakacji. Potrwają do końca sierpnia, w każdą niedzielę o 20 na deskach sceny pojawiają się nowi artyści. Wstęp jest wolny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO