Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Studenci w poszukiwaniu pracy

środa, 01 grudnia 2021 13:33 / Autor: Radio eM
Studenci w poszukiwaniu pracy
Studenci w poszukiwaniu pracy
Radio eM
Radio eM

Studenci mogli poszukać pracy na Akademickich Targach Pracy zorganizowanych dzisiaj (1 grudnia) na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, na wydziale nauk ścisłych i przyrodniczych. W targach wzięło udział prawie 50 wystawców z różnych branży.

ATP zostały zorganizowane mimo stanu epidemiologicznego, ale z zachowaniem wszelkich obostrzeń. Wzięło w nich udział 48 wystawców z różnych branż. Podczas wydarzenia studenci mogli porozmawiać z pracownikami m.in. CCIG, Akademii Wizażu i Stylu, Wojewódzkim Urzędem Pracy czy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Ponad 80 procent naszych pracowników to studenci – dowiedzieliśmy się od pracownika CCIG.

- Przychodzą do nas kobiety w różnym wieku, w tym studentki – mówi Ewa Filipecka, właścicielka Akademii Wizażu i Stylu.

Jak informuje Przemysław Kowalczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, studenci zgłaszają się do z pytaniami o prace sezonowe. W szczególności w przerwie świątecznej czy wakacyjnej.

Na ATP znalazło się wielu żaków oraz absolwentów UJK. Większość z pytanych odpowiadało, że przyszli rozejrzeć się, gdzie mogą znaleźć pracę po swoim kierunku. Niektórzy przyznali, że poszukują zatrudnienia teraz, a nawet chcą zmienić obecne. Nie zabrakło osób poszukujących miejsc do odbycia praktyk.

Akademickie Targi Pracy zostaną zorganizowane również na wiosnę, w większej skali, o ile pozwoli na to stan epidemiologiczny.

Tekst: Klaudia Sasak

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO