Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Spędź mikołajki z naturą

poniedziałek, 04 grudnia 2023 10:57 / Autor: Maciej Piętka
Spędź mikołajki z naturą
Spędź mikołajki z naturą
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Na ten wyjątkowy dzień Geonatura zaplanowała specjalne, świąteczne warsztaty geologiczne i botaniczne. Wydarzenie jest skierowane głównie do starszych uczniów szkół podstawowych.

Całość podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich to mikołajkowa Geo-Sztafeta.

– Przygotowaliśmy wiele stanowisk edukacyjnych związanych z minerałami i skamieniałościami regionu świętokrzyskiego. Wszyscy uczestnicy będą mogli też zwiedzić naszą wystawę stałą „Chronos” oraz odwiedzą kino, gdzie dowiedzą się więcej o historii Ziemi – wyjaśnia Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji.

Podczas drugiej części każdy z uczestników będzie mógł wykonać ozdoby świąteczne, wykorzystując do tego fragmenty roślin. Warsztaty mogą pomóc w zainteresowaniu młodzieży tematyką geologiczno-botaniczną.

–  Nasza tegoroczna oferta mikołajkowa jest bardzo różnorodna. Myślę, że warto do nas przyjść tego dnia, bo całość będzie interaktywna i bardzo wciągająca. Uczestnicy wezmą udział w specjalnej grze edukacyjnej, w której „dotkną natury”. Na pewno będzie też dużo aktywności i wiele ciekawostek – dodaje nasz rozmówca.

Oferta skierowana jest do zorganizowanych grup z klas V-VIII szkoły podstawowej. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO