Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Sekretarz Kielc podał się do dymisji

piątek, 08 grudnia 2023 15:12 / Autor: Weronika Karyś
Sekretarz Kielc podał się do dymisji
Fot. Bogdan Wenta
Sekretarz Kielc podał się do dymisji
Fot. Bogdan Wenta
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Po czwartkowej sesji rady miasta sekretarz Szczepan Skorupski podał się do dymisji. Chodzi o podane przez niego podczas posiedzenia błędne informacje na temat nowej dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

„Wczoraj podczas Sesji Rady Miasta Sekretarz Szczepan Skorupski wprowadził w błąd Radę Miasta i mieszkańców twierdząc, że Pani p.o. dyrektora KCK nie otrzymuje dodatku specjalnego z tytułu prowadzenia Gazety centrum kultury. To kłamstwo”, napisał na swoim profilu na Facebooku radny Michał Braun i załączył dokument potwierdzający, że dyrektor KCK otrzymuje tysiąc złotych dodatku specjalnego.

Godzinę później na facebookowym profilu sekretarza miasta, Szczepana Skorupskiego, pojawiło się pismo dotyczące jego dymisji.

„Oddaję się do dyspozycji Pana Prezydenta. Proszę o przyjęcie przeprosin za moje błędne słowa kierowane do radnych (…) Moja pomyłka nie była celowa, ale w świetle istniejących dokumentów nie ma żadnego usprawiedliwienia (…) Proszę o wskazanie daty przyjęcia mojej rezygnacji”, czytamy w piśmie.

Sprawę dla Radia Kielce skomentował Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc, który obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

– Do momentu powrotu prezydenta Bogdana Wenty, żadne decyzje w tym temacie nie będą podejmowane. Włodarz Kielc musi mieć możliwość odniesienia się do tego pisma. Szczepan Skorupski oddał się do dyspozycji prezydenta Kielc. To wszystko co na tę chwilę możemy powiedzieć – zaznaczył.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO