Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Są pieniądze na rozbudowę DW 764!

środa, 23 lutego 2022 09:36 / Autor: Weronika Kępa
Są pieniądze na rozbudowę DW 764!
kielce.eu
Są pieniądze na rozbudowę DW 764!
kielce.eu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała Kielcom prawie 29 milionów złotych na rozbudowę drogi wojewódzkiej 764 o łącznej długości blisko dwóch i pół kilometra.

Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc, droga będzie stanowiła uzupełnienie wcześniej zrealizowanych projektów i obejmie odcinek od skrzyżowania ulicy Tarnowskiej z Wapiennikową (DK 73) do Ronda Czwartaków oraz rozbudowę DW 764 na odcinku: granica miasta Kielce - granica gminy Daleszyce, wraz z rozbudową obwodnic Sukowa i Daleszyc.

– Czekaliśmy na tę informację i cieszymy się z pozytywnej dla nas decyzji. Przetarg na inwestycje ogłosiliśmy już w czwartym kwartale poprzedniego roku. W postępowaniu wpłynęły cztery oferty na realizację projektu, z czego trzy są poniżej kwoty, jaką zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Miasto na realizację przedsięwzięcia miało zarezerwowane 53 miliony złotych, z czego blisko 29 mln zł to dofinansowanie PARP. Pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta. Dzięki informacji o zapewnieniu wsparcia zewnętrznego, będziemy mogli zakończyć postępowanie i wyłonić wykonawcę, co pozwoli na rozpoczęcie prac budowlanych – mówi Porębski.

W ramach inicjatywy przebudowane zostaną skrzyżowania ulic: Dąbka-Wojska Polskiego, Wojska Polskiego-Klecka oraz Wojska Polskiego-Chabrowa.

W planie jest m.in. budowa nowych jezdni, wytyczenie buspasów i miejsc parkingowych, budowa ścieżek rowerowych i chodników, a także wykonanie zatok autobusowych oraz wymiana oświetlenia ulicznego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO