Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ruszyły prace nad strategią Kielc w kierunku Smart City

poniedziałek, 01 lutego 2021 13:32 / Autor: Beata Kwieczko
Ruszyły prace nad strategią Kielc w kierunku Smart City
Ruszyły prace nad strategią Kielc w kierunku Smart City
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Rozpoczynają się prace nad "Strategią Rozwoju Miasta Kielce 2030+ w kierunku Smart City", która jest jednym z priorytetów Urzędu Miasta. Mieszkańcy wezmą udział w konsultacjach społecznych, podczas których wyrażą swoje opinie na temat przyszłości Kielc.

Strategia rozwoju w dużej mierze skupi się na opracowaniu dla Kielc podejścia do modelu Smart City. Ważnym elementem jest również wykorzystanie w funkcjonowaniu miasta zmieniających się uwarunkowań społecznych, trendów w zachowaniach mieszkańców, turystów, ale również ekonomicznych oraz innych, w tym rozważne korzystanie z dóbr otaczającego miasto środowiska.

– Naszym priorytetem jest ciągły rozwój miasta oraz podnoszenie komfortu życia jego mieszkańców. Szczególnie zależy nam zatem na ich zaangażowaniu w proces tworzenia dokumentu, ale i współtworzenie rozwiązań z profesjonalnym zespołem doradców. Liczymy na czynny udział w konsultacjach wszystkich, którym zależy na rozwoju naszego pięknego miasta – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Realizacją prac projektowych zajmie się zespół projektowy firmy Cpoint sp. z o.o. pod kierownictwem Radosława Kubasia, który w przeszłości wspierał już rozwój Kielc w ramach realizacji trzech projektów w tym m.in. w obszarze kreowania oferty inwestycyjnej miasta.

– Cieszymy się z możliwości współpracy z miastem. Jesteśmy dumni z tego, że razem z lokalną społecznością będziemy mogli współtworzyć przyszłość Kielc – mówi Radosław Kubaś, managing partner Cpoint.

Kluczowym aspektem w tworzeniu "Strategii Rozwoju Miasta Kielce 2030+ w kierunku Smart City" będzie zaangażowanie lokalnych społeczności, które wezmą udział w dwóch turach konsultacji. W zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju, zostaną one przeprowadzone w formie stacjonarnej lub online.

Uczestnicy będą mogli wyrazić swoją opinię na temat przyszłości swojego miasta, w tym zaplanowanych celów w zakresie miasta inteligentnego. Interesariusze strategii będą informowani o postępach prac i zbliżających się konsultacjach. Stworzony zostanie także specjalny adres mailowy, dzięki któremu będzie można zapisać się do newslettera, aby mieć pewność, że żadna informacja dotycząca przebiegu prac nad dokumentem nie zostanie pominięta.

W ramach dokumentu strategii opracowane zostaną również systemy monitorowania i ewaluacji. Powstaną także programy sektorowe, które będą pełnić rolę średniookresowych planów wykonawczych określających priorytety i zadania wraz ze wskazaniem sposobu ich finansowania oraz harmonogramem realizacji.

Koniec prac nad opracowaniem strategii został zaplanowany na grudzień bieżącego roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO