Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ruch Marka Materka się powiększa i szykuje do wyborów samorządowych w Kielcach

środa, 09 listopada 2022 16:05 / Autor: Weronika Karyś
Ruch Marka Materka się powiększa i szykuje do wyborów samorządowych w Kielcach
Ruch Marka Materka się powiększa i szykuje do wyborów samorządowych w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Do Ruchu Marka Materka dołączyła kolejna, już trzecia osoba z kieleckiej rady miasta – wiceprzewodnicząca Joanna Winiarska. Podczas dzisiejszej konferencji prezydent Starachowic ogłosił również, że jego ugrupowanie szykuje się do najbliższych wyborów samorządowych w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Joanna Winiarska w kieleckiej radzie miasta zasiada trzecią kadencję. Wcześniej była związana ze Stowarzyszeniem Projekt Świętokrzyskie, Platformą Obywatelską i Bezpartyjnymi i Niezależnymi. Teraz dołączyła do Ruchu Marka Materka, gdzie jest odpowiedzialna za budowanie struktur w Kielcach. Na stanowisku lidera zastąpiła Dariusza Kisiela.

– Ze względów zawodowych i rodzinnych muszę zawiesić moje dalsze liderowanie. Cieszę się, że obowiązki przejmuje ode mnie doświadczony samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem – stwierdza radny Dariusz Kisiel.

– Znamy się z Markiem od wielu lat. Pierwsze kroki w polityce stawialiśmy razem. Jest on dla mnie osobą wiarygodną, która ma podobne wartości do moich – chcemy łączyć a nie dzielić. Dla nas liczy się człowiek. Właśnie dlatego dołączam do zespołu Marka Materka, który jako prezydent Starachowic pokazał jak zarządzać samorządem. Marzy mi się, aby miasto Kielce też tą drogą zaczęło podążać – mówi Joanna Winiarska.

– Cieszę się, że Joanna dołączyła do naszego zespołu. W radzie miasta jest doskonale znana jako osoba, która zawsze stoi po stronie kielczan, stara się rozwiązywać problemy i budować porozumienie ponad podziałami politycznymi – dodaje prezydent Marek Materek.

Podczas spotkania włodarz Starachowic zdradził również, że ugrupowanie szykuje się do najbliższych wyborów samorządowych w Kielcach. Spytany o nazwiska potencjalnych kandydatów odpowiada:

– Obok mnie widzę co najmniej dwie osoby (Joanna Winiarska i Dariusz Kisiel), które świetnie się nadają do pełnienia tej funkcji. Nazwiska kandydatów będziemy przedstawiali bliżej terminu wyborów – mówi.

Spytany jednak o to, czy sam rozważa start w wyborach odpowiada:

– W polityce nigdy nie można mówić nigdy. Nie mogę więc powiedzieć: zdecydowanie nie, ale też nie mogę powiedzieć: zdecydowanie tak. Przyjdzie na to czas. Póki co moją rolą jest praca na rzecz mieszkańców Starachowic.

Obecnie w skład Ruchu Marka Materka wchodzą radni Dariusz Kisiel, Maciej Bursztein i Joanna Winiarska. W sumie, w całej Polsce jest to już blisko czterysta osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO