Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

"Zieleń" zadba o nagrobki

środa, 21 października 2020 11:05 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach przypomina o możliwości skorzystania z oferowanych przez siebie usług dbania o nagrobki na cmentarzach komunalnych w Kielcach i Cedzynie.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że nierzadko bliscy pochowanych osób na tutejszych cmentarzach nie mieszkają w okolicy i mogą mieć utrudniony dojazd do nekropolii lub nie pozwala im na to stan zdrowia. Oferujemy więc usługi sprzątania nagrobka, jego najbliższego otoczenia, a także ustawienia zniczy i wiązanki – informuje Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

– Usługi te świadczymy już od kilku lat, a co zrozumiałe, największym zainteresowaniem cieszą się w okresie Wszystkich Świętych. Oczywiście można z nich skorzystać w dowolnej porze, bo są całoroczne – dodaje Batóg.

By zamówić usługę, należy na stronie internetowej cmentarzekieleckie.zielen.kielce.pl/ wybrać zakładkę „Kontakt z cmentarzem” i wskazać konkretny grób. Sprzątanie nagrobka oraz jego otoczenia kosztuje 120 złotych, z kolei koszt ustawienia znicza to 20 złotych, a wiązanki 70 zł. Po wykonanej usłudze RPZ wysyła zdjęcie posprzątanego nagrobka.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO