Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Rozpoczął się remont ważnego skrzyżowania w pobliżu Targów Kielce

środa, 13 marca 2024 10:51 / Autor: Michał Kita
Rozpoczął się remont ważnego skrzyżowania w pobliżu Targów Kielce
fot. kielce.eu
Rozpoczął się remont ważnego skrzyżowania w pobliżu Targów Kielce
fot. kielce.eu
Michał Kita
Michał Kita

Od dziś (środa, 13 marca) obowiązuje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików w Kielcach. Drogowcy rozpoczęli kompleksową przebudowę tego miejsca, dotychczasowe skrzyżowanie zastąpi rondo turbinowe. Utrudnienia dla kierowców w okolicach Targów Kielce potrwają ponad rok.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, zmiany polegają m.in. na zamknięciu dla ruchu fragmentu ulicy Wystawowej.

– W związku z tym nieprzejezdny jest odcinek pomiędzy ulicą Batalionów Chłopskich a Miedzianą. Drogowcy wyznaczyli objazd ulicami Batalionów Chłopskich oraz Bolesława Markowskiego. Na przebudowywanym skrzyżowaniu wyłączono sygnalizację świetlną – dodaje.

Tymczasowa organizacja ruchu potrwa co najmniej kilka miesięcy. Remont oznacza również utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. W związku z przebudową skrzyżowania, autobusy linii 25 i 102 do odwołania zostaną skierowane na objazd ulicą Batalionów Chłopskich i Wystawową. Zmienią się również godziny odjazdów autobusów.

Przebudowa skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich, Malików z Wystawową potrwa do kwietnia 2025 roku. Wartość przedsięwzięcia to 7,2 mln złotych. Inwestycje realizuje firma Trakt, miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Po remoncie obecne skrzyżowanie zastąpi dwupasmowe rondo turbinowe.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO