MIASTO
Rodzice niewłaściwie zajmowali się dzieckiem? Roczny chłopiec w szpitalu


Śledczy wyjaśniają sprawę rocznego dziecka, które we wtorek (5 października) trafiło do szpitala na Czarnowie. Chłopczyk ma złamaną nogę i rączkę, lekarze ocenili, że jest ogólnie zaniedbany. Jego rodzice zostali zatrzymani, śledczy sprawdzają czy prawidłowo opiekowali się chłopcem.
Chłopczyk został dowieziony do szpitala przez 29-letnią matkę, a nad dzieckiem tego dnia opiekę sprawował 32-letni ojciec. Oboje byli trzeźwi.
- Matka i ojciec zostali zatrzymani. Ustalamy kto jest odpowiedzialny za obrażenia u dziecka i czy rodzice właściwie sprawowali opiekę – informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Kielcach potwierdza, że chłopiec znajduje się w lecznicy. Przebywa w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii na oddziale ortopedyczno-urazowym.
- Jest w stanie niezagrażającym życiu. Uzyskał pomoc ortopedy, był badany także przez innych specjalistów. Nie wiemy jeszcze jak długo pozostanie w lecznicy – informuje.
Sprawą rodziców chłopca zajmuje się Prokuratura Rejonowa Kielce Wschód. Więcej informacji wkrótce.



![[NOWOŚĆ] WhatsApp dla słuchaczy! Wyślij do nas zdjęcie, nagranie lub pozdrowienia](/media/k2/items/cache/424819a083207d6704b448b1faeecbea_L.jpg)


![[AKTUALIZACJA] Pożar na ogródkach działkowych](/media/k2/items/cache/b9c263d2aded95fef5dfb5c8ec3cd110_L.jpg)

![[FOTO, WIDEO] Żywa lekcja historii. Kadrówka dotarła do Kielc](/media/k2/items/cache/963d770a54a48bb01167b653e0db75a0_L.jpg)