Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Remont ważnego skrzyżowania zgodnie z planem

środa, 18 stycznia 2023 12:28 / Autor: Weronika Karyś
Remont ważnego skrzyżowania zgodnie z planem
Remont ważnego skrzyżowania zgodnie z planem
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, rozpoczęte w grudniu prace na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej, Karczówkowskiej i Kamińskiego idą zgodnie z planem.

– W rejonie skrzyżowania Karczówkowskiej z Jagiellońską przebudowywana jest sieć gazowa oraz kanał technologiczny, a w sąsiedztwie trwa budowa kanalizacji sanitarnej. Ponadto pomiędzy ulicami Kamińskiego i Podklasztorną wykonawca prowadzi roboty ziemne pod budowę murów oporowych i przystąpił już również do wykonywania fundamentów. Mury są w tym miejscu konieczne, ponieważ pomiędzy wspomnianymi ulicami jest bardzo duża różnica wysokości i należy zabezpieczyć skarpy – informuje Jarosław Skrzydło.

Przypominamy, że w związku z prowadzonym remontem mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

– Zamknięta jest wschodnia jezdnia ulicy Jagiellońskiej w obrębie skrzyżowania oraz ulica Karczówkowska na odcinku od ulicy Jagiellońskiej do Szkolnej. Ruch na ulicy Jagiellońskiej w obu kierunkach odbywa się jezdnią zachodnią (od strony Ogrodu Botanicznego). Na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Kamińskiego zostało wyznaczone mini rondo – podkreśla Skrzydło.

Ponadto sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy DPS jest przełączona w tryb żółty pulsacyjny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO