Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radni za wzięciem kredytu przez miasto

czwartek, 10 września 2015 12:23 / Autor: Piotr Natkaniec
Radni za wzięciem kredytu przez miasto
Radni za wzięciem kredytu przez miasto
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Na czwartkowej sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę dotyczącą zaciągnięcia kredytu na realizację czterech zadań inwestycyjnych. Decyzję poprzedziła burzliwa dyskusja.

 

Chodzi o 19,6 mln zł. na węzeł Żytnia, bus-pasy na ulicy Grunwaldzkiej, ulicę Ściegiennego i nowe przystanki. - Gdy planowaliśmy budżet przyjęliśmy, że otrzymamy refundację na wymienione projekty w tym roku, ale będziemy musieli na nią poczekać do 2016. W takiej sytuacji jest potrzebne finansowanie wyprzedzające – argumentowała Barbara Nowak, skarbnik miasta. 

Według szacunków kredyt, który weźmie miasto jest oprocentowany na 2%, a to oznacza, że władze będą musiały oddać ok. 60 tys. zł. - Chcemy go wziąć w grudniu, a spłacić w styczniu tak żeby koszty były jak najniższe. - mówił Wojciech Dudzic dyrektor Wydziału Budżetu kieleckiego ratusza. - Szkoda, że odsetki zapłacą z podatków mieszkańcy, bo nikt nie jest w stanie wyciągnąć konsekwencji od Miejskiego Zarządu Dróg za źle przeprowadzane inwestycje, które są opóźnione – mówiła Agata Wojda z Platformy Obywatelskiej. 

Za uchwałą było 15 radnych, 8 przeciw, zaś 1 wstrzymał się od głosu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO