Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Radni chcą dużej ulgi podatkowej dla przedsiębiorców

środa, 21 października 2020 11:22 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

70 procent mniej podatku od nieruchomości dla właścicieli obiektów sportowych i kulturalnych oraz 50-procentowa ulga dla sektora gastronomii i rzemiosła – to najnowszy pomysł radnych kieleckich klubów Bezpartyjni i Niezależni oraz PiS.

Propozycja uchwały jest odpowiedzią na protesty przedsiębiorców zajmujących się tymi branżami. Sprawa ta była już półoficjalnie poruszana na poprzedniej sesji Rady Miasta Kielce. Teraz możliwe, że przeistoczy się w realną uchwałę miejską.

– W trakcie tego koronawirusowego kryzysu miasto powinno wesprzeć małych przedsiębiorców, którzy z reguły mają małe zasoby gotówkowe. To mogłoby pomóc im przetrwać ten trudny okres – mówi przewodniczący Rady Miasta, Kamil Suchański. Projekt, poza klubem Bezpartyjni i Niezależni, wsparło również pięciu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wątpliwości na temat wysokości ulg ma szefowa klubu Koalicji Obywatelskiej, Agata Wojda. Jak mówi, ulgi mogą poważnie nadszarpnąć budżet miasta, i to w jednym z najistotniejszych obszarów, jakim są wydatki bieżące.

Projekt uchwały wprowadzającej ulgi podatkowe ma pojawić się na najbliższej, listopadowej sesji Rady Miasta Kielce.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO