MIASTO
Przyszli architekci zdają dziś egzamin. „To artyści wśród inżynierów”


Jedenastu przyszłych architektów pisze dzisiaj ważny egzamin w siedzibie Radia eM Kielce. Zdany test pozwoli im oficjalnie wstąpić w szeregi specjalistów od projektowania. Czy im się powiedzie? Życzymy połamania piór!
Jak mówi Andrzej Tracz, wiceprzewodniczący Komisji Egzaminacyjnej Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Architektów, dzisiaj przyszli architekci mierzą się z sesją zimową.
- Młodzi adepci muszą wykazać się wiedzą, którą zdobywali podczas praktyk w biurach projektowych i na budowach. Egzamin zweryfikuje ich znajomość prawa budowlanego i wszystkich przepisów, które wiążą się z wykonywaniem zawodu architekta – wyjaśnia Andrzej Tracz.
Dzisiejszy egzamin jest krokiem milowym w karierach początkujących architektów. I trudno się dziwić – dzięki zdanemu testowi, będą oni mogli pełnić samodzielne funkcje w budownictwie i jako projektanci, i architekci. Dla wielu z nich to spełnienie marzeń, bo – jak podkreśla adept tego zawodu z wieloletnim stażem – to piękny, choć wymagający fach.
- To zajęcie niezwykle ciekawe, bo architekt to artysta wśród inżynierów. Jego działalność wiąże się z kreowaniem rzeczywistości, twórczością, organizacją przestrzeni. Nasza praca jest trudna, ale daje dużo satysfakcji. Pojawia się ona zwłaszcza wtedy, gdy widzimy zadowolenie naszych klientów – podkreśla Andrzej Tracz.
Dzisiaj odbędą się także egzaminy poprawkowe.


![[FOTO] Wraki znikają z kieleckich ulic](/media/k2/items/cache/31fa7e9929384ea93c0f5502c042d65c_L.jpg)
![[LISTA] W tych szkołach są jeszcze wolne miejsca](/media/k2/items/cache/4a2ae42cdbccb350064ba56679965432_L.jpg)




