Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przebudowa 13 ulic. Oferta w przetargu o sześć milionów za droga

piątek, 12 maja 2023 16:14 / Autor: Weronika Karyś
Przebudowa 13 ulic. Oferta w przetargu o sześć milionów za droga
Przebudowa 13 ulic. Oferta w przetargu o sześć milionów za droga
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Do miasta zgłosiła się jedna firma chcąca wykonać przebudowę trzynastu ulic w śródmieściu Kielc. Okazuje się jednak, że zaproponowana przez nią stawka przewyższa założony budżet o około sześć milionów złotych.

Przypomnijmy, że w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład Kielce otrzymały dofinansowanie m.in. na przebudowę trzynastu ulic w śródmieściu. Chodzi o Paderewskiego, Równą, Złotą, Żeromskiego, Głowackiego, Nowy Świat, Silniczną, Kaczmarka, Solną, Panoramiczną, Seminaryjską, Śniadeckich i al. IX Wieków Kielc.

– Wpłynęła do nas jedna oferta od firmy Strabag. Opiewa ona na kwotę 70,5 miliona złotych. To kwota, która przewyższa budżet zabezpieczony na ten cel. Przypomnę, że z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład miasto otrzymało promesę w wysokości blisko 62 milionów złotych i zabezpieczyło wkład własny w wysokości pięciu procent. Brakująca kwota to około sześciu milionów złotych. Będą prowadzone analizy finansowe pod kątem możliwości jej dołożenia. Myślę, że niebawem decyzje w tej sprawie zostaną podjęte – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

W ramach inwestycji ulice mają zyskać m.in. nową nawierzchnię, pojawią się też chodniki, drogi dla rowerów i oświetlenie oraz więcej zieleni.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO