Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Prezydent Kielc Agata Wojda powołała pierwszego zastępcę

środa, 08 maja 2024 11:47 / Autor: Michał Kita
Prezydent Kielc Agata Wojda powołała pierwszego zastępcę
Prezydent Kielc Agata Wojda powołała pierwszego zastępcę
Michał Kita
Michał Kita

Łukasz Syska został oficjalnie pierwszym zastępcą prezydenta Kielc, dziś (środa 8 maja) rozpoczął pracę w Ratuszu. Nowego wiceprezydenta podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowała prezydent Agata Wojda, która podkreśla, że jest on niezwykle doświadczoną osobą, która łączy świat biznesu ze światem urzędniczym.

– Łukasz Syska obejmuje obowiązki dotychczasowego pierwszego zastępcy prezydenta Kielc, z szerokim zakresem obowiązków. Docelowo będą to sprawy szeroko pojętego rozwoju gospodarczego, współpracy z przedsiębiorcami, biznesem, będą to obszary dotyczące rozwoju Kielc. Do czasu powołania pozostałych wiceprezydentów to ja będę pełnić obowiązki w zakresie innych zadań urzędu. Moją intencją jest, aby wokół spraw kadrowych nie robić aury tajemniczości, aby nie dawać pola do spekulacji, chcemy prowadzić otwartą politykę w tym zakresie – mówi Agata Wojda.

Łukasz Syska podkreśla, że jednym z priorytetów w pracy wiceprezydenta będzie rozwój gospodarczy miasta, na podstawie kilka filarów.

– Chcemy współpracować z biznesem w kilku obszarach, o których konkretnie mówiliśmy w kampanii wyborczej. Po pierwsze jest to uzbrojenie i otwarcie nowych terenów inwestycyjnych, co najprawdopodobniej będzie wymagało zaangażowania biznesu również w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, po to, aby wybudować drogi, infrastrukturę techniczną i media. Kolejnym aspektem jest współpraca z Kieleckim Parkiem Technologicznym, w sprawie udostępnienia dla instytucji otoczenia biznesu i organizacji pracodawców, lokali komunalnych w centrum miasta, tak aby powstały w nich inkubatory przedsiębiorczości, w tym przedsiębiorczości sektora kreatywnego i sektora IT. Da to dodatkowy efekt w postaci ożywienia centrum miasta – dodaje.

Agata Wojda zapowiedziała, że w sumie będzie miała trzech zastępców. Nazwisko jednego z nich ma zarekomendować klub radnych Perspektywy. Nieoficjalnie mówi się o tym, że będzie nim Piotr Rogula.

Ponadto jeszcze przed wakacjami ma zostać zaprezentowana koncepcja reorganizacji i zmiany struktury urzędu miasta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO