Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Poseł Mariusz Gosek: Świętość Jana Pawła II jest niekwestionowana i musimy tego bronić

wtorek, 28 marca 2023 16:09 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Poseł Mariusz Gosek: Świętość Jana Pawła II jest niekwestionowana i musimy tego bronić
Poseł Mariusz Gosek: Świętość Jana Pawła II jest niekwestionowana i musimy tego bronić
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

 Solidarna Polska komentuje przebieg ostatniej sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że do porządku obrad nie wprowadzono uchwały zawierającej apel o obronę  dobrego imienia Jana Pawła II.  – Radni  Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zagłosowali za wprowadzeniem tego projektu, część z nich po prostu wyszła. To kompromitujące – powiedział poseł Mariusz Gosek, prezes świętokrzyskich struktur Solidarnej Polski.

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, poseł Mariusz Gosek przypomniał jednocześnie, że inaczej było podczas obrad w Sejmie. 

- Dwudziestu trzech posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego poparło uchwałę w obronie świętego Jana Pawła II. Takiej samej postawy oczekiwaliśmy od radnych w sejmiku województwa świętokrzyskiego. Niestety, stało się inaczej i my nie możemy się na to zgodzić. Dlatego prosimy europosła Adama Jarubasa, który stoi na czele świętokrzyskich struktur Ludowców, by porozmawiał z radnymi. Mamy nadzieję, że uda się wypracować konsensus w tej sprawie, a sama uchwała zostanie następnym razem wprowadzona do porządku obrad i przyjęta – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Mariusz Gosek.

-  Świętość Jana Pawła II jest niekwestionowana. Jednak z powodu wielu ataków skierowanych przeciwko niemu, my musimy stanąć w jego obronie. Tu pragnę podkreślić, że nie zgadzam się z tym, iż tego typu uchwały nie powinny być podejmowane, że jest w nich jakiś czynnik polityczny. My nie możemy przechodzić obojętnie wobec ataków na Jana Pawła II – dodał poseł.

Podobnie twierdzi radny sejmiku, Artur Konarski z Solidarnej Polski.

- My, przedstawiciele polskiej wsi, nie zgadzamy się na szkalowanie dobrego imienia świętego Jana Pawła II. Był on naszym autorytetem i drogowskazem. Jest mi przykro, że koledzy z PSL nie zachowali się tak, jak należy i nie zagłosowali jak posłowie. Musimy bronić świętego Jana Pawła II, zwłaszcza, że on sam już obronić się nie może – powiedział radny.

A co na to wszystko europoseł Adam Jarubas?

- Ja ubolewam nad tym, że osoba Jana Pawła II, tak zasłużona dla Kościoła Katolickiego i dla świata staje się dzisiaj elementem gry politycznej. Zastanawiając się nad tym, czego życzyłby sobie Jan Paweł II, to myślę, że on sam chciałby raczej tego, żebyśmy wcielali w życie jego naukę. Uważam, że on był, jest i pozostanie osobą świętą niezależnie od tego, jakie będą uchwały – powiedział Adam Jarubas.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO